KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8849819
nr 884 9819
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), signerad. 1938, Paradiset, motivet: 38x48
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
måndag 31 mars 2014
kl 19:59:11
30/3 21:12:07
800 kr
31/3 19:35:14